„Mała Książka – Wielki Człowiek” już od września dla dzieci w wieku 3-6 lat!

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie wraz z filiami bibliotecznymi w Mroczeniu i Słupi zakwalifikowały się do kolejnej edycji projektu Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Już od września na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat będzie czekać wyjątkowy prezent - Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.
Zapraszamy dzieci do odwiedzenia biblioteki w Baranowie, Mroczeniu lub Słupi i odebrania w prezencie książeczki pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Bibliotek Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gmina Baranów Cała Polska Czyta Dzieciom wBibliotece.pl Fundacja Orange