Nowości książkowe zakupione!

  • Nowości książkowe zakupione - Biblioteka w Baranowie

    Nowości książkowe zakupione - Biblioteka w Baranowie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie zakupiła nowości książkowe w ramach Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem programu, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwo Narodowe na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek. Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych został stworzony również z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie wraz z filiami już od kilku lat stara się o dodatkowe środki na zakup książek. W bieżącym roku pozyskała na ten cel 5 703,00 zł. Jest to kwota wyższa niż w latach ubiegłych. Z otrzymanej dotacji zostały zakupione książki do Gminnej Biblioteki w Baranowie, Filii bibliotecznej w Mroczeniu i Słupi. Są to aktualne wydawnictwa z literatury dla dzieci, młodzieży i czytelników dorosłych oraz pozycje literatury popularnonaukowe. Zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzania naszych bibliotek.

Podziel się opinią:

Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Bibliotek Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gmina Baranów Cała Polska Czyta Dzieciom wBibliotece.pl Fundacja Orange