Spektakl dla dzieci pt. "Prastara książnica - skarb i tajemnica .... bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-fi".

W dniu 12 lipca w Bibliotece w Mroczeniu odbył się spektakl dla dzieci pt. "Prastara książnica - skarb i tajemnica .... bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-fi".
Aktorzy krakowskiego teatru MASKA zabrali małych widzów na odległą wyspę by wspólnie poszukiwać skarbu. Główna bohaterka, znalazła się w całkiem nowym dla siebie świecie. Dziewczynka, która wcześniej wszystkich odpowiedzi szukała w Internecie nie mogła połączyć się z WiFi. Przerażona nagle zorientowała się, że bez sieci nie wie jak rozpalić ognisko i jak bez GPS’a zaleźć drogę do skarbu. Na szczęście po drodze spotyka kangurka, Minionka i szamana, którzy dzielą się swoją mądrością i zdobytą wiedzą. Uczestnicy spektaklu, jako członkowie załogi piratki – głównej bohaterki, pomagali jej pokonać trudy wyprawy, jak choćby odtańczyć starożytny taniec szamański oraz prawidłowo odczytać mapę. Rebus, rozwiązany przy pomocy małych pomocników, zaprowadził do biblioteki – miejsca, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. To tu zarówno dzieci jak i dorosłe osoby mogą codziennie, na nowo odkrywać świat, a książki chętnie zabiorą wszystkich czytelników w fantastyczną podróż. Na zakończenie odbyła się rozmowa dotycząca książnicy - jej roli, panujących tam zasad oraz pożytku płynącego z czytania i cała załoga zaśpiewała pieśń piracką. W tej przygodzie uczestniczyły najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz dzieci z letnich półkolonii w Baranowie. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje i świetna zabawa.

Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Bibliotek Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gmina Baranów Cała Polska Czyta Dzieciom wBibliotece.pl Fundacja Orange