Widowisko teatralne pt. ,,Przygody Ważniaka i Spółki”.

21 stycznia br. w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się widowisko teatralne pt. ,,Przygody Ważniaka i Spółki”. Przedstawienie odegrane przez aktorów z Teatru ,,Blaszany Bębenek” obejrzeli najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz dzieci z Przedszkola „Barankowo” i z Przedszkola w Mroczeniu.
W przedstawieniu Papa Smerf przygotowuje tajemniczą miksturę jednak zostaje ona przypalona przez Ważniaka, który twierdzi, że wszystkiemu winien jest Śpioch. Postanawia dać mu nauczkę i podczas snu wynosi go do lasu. Spotyka na swej drodze Klakiera, który podstępem zwabia Ważniaka do komnaty Gargamela. Śpioch za namową dzieci postanawia pomóc Ważniakowi uwolnić się z tarapatów. Przedstawienie było energiczne i pełne humoru, a najmłodsi mogli aktywnie uczestniczyć i współtworzyć akcję dziejącą się w wiosce oraz okolicznym lesie.

Biblioteka Narodowa Program Rozwoju Bibliotek Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gmina Baranów Cała Polska Czyta Dzieciom wBibliotece.pl Fundacja Orange