Biblioteczne warsztaty z ilustratorką książek

25 listopada 2022 r. gościem filii bibliotecznej w Mroczeniu  była znana ilustratorka książek dla dzieci Magdalena Kozieł-Nowak. W bibliotecznych warsztatach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Donaborowie.

Magdalena Kozieł-Nowak jest popularną polską ilustratorką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na co dzień projektuje oprawę graficzną książek, zajmuje się również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Zilustrowała kilkanaście książek. Zarówno kolorystyką, jak i tematem swoich ilustracji chce wywołać u czytelnika dobry nastrój. Jej ilustracje można znaleźć na przykład w książce Justyny Bednarek „Smopsy” opowiadającej o łagodnych i przyjaznych smokach. Pani Magdalena przybliżyła dzieciom tę historię i zaprezentowała ilustracje, które ją wzbogaciły. Dzieci poznały tajniki pracy ilustratora, wysłuchali jej z zaciekawieniem i obejrzały stworzone przez nią rysunki. W części warsztatowej uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą smopsa. Za pomocą kolorowych papierów i markerów  dzieci same wykonały swoje ilustracje według własnych pomysłów. Pani Magdalena służyła radą i pomocą, ale właściwie to od wyobraźni dzieci zależało, jak ostatecznie będą wyglądały ich stwory. Na zakończenie warsztatów uczestnicy dumnie zaprezentowali swoje prace, a potem ustawili się w długiej kolejce do ilustratorki po dedykację do książki.