Rynek 21, 63-604 Baranów
tel.: 62 741 00 60

SOWA Mobi
Legimi
fb
katalog
  • A    
  • A+   
  • A++   
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

"Buongiorno Italia" - zajęcia edukacyjno-warsztatowe

W dniu 3 lipca odbyły się warsztaty podróżnicze z cyklu „Wakacyjne podróże z biblioteką”. Prowadząca spotkanie – Pani Marta, zabrała uczestników w „podróż” do słonecznej Italii.
Spotkanie zapoczątkowane zostało przybliżeniem mapy konturowej oraz symboli charakterystycznych dla Włoch. Uczestnicy wykonywali zadania poznając włoską kulturę, m.in. kolorowali mapę, flagę, najsłynniejsze zabytki, a także tradycje kulinarne tego kraju. Ciekawostką okazało się porównanie kolorów flagi do popularnych włoskich składników: zielony – bazylia, biały – mozzarella i czerwony – kolor pomidorów. Dowiedzieli się, że kuchnia włoska jest najbardziej popularną kuchnią regionalną na świecie, z której słyną potrawy takie jak: pizza, spaghetti, czy pyszne lody.
Oprócz kultury i zwyczajów włoskich, dzieci miały okazję zapoznać się z elementami nauki języka włoskiego. Każdy uczestnik uczył się podstawowych zwrotów, alfabetu, cyfr oraz kolorów w języku włoskim. Następnie, Pani Marta zaprosiła wszystkich do zabawy z „magiczną” kostką, podczas której dzieci mogły utrwalić poznane na zajęciach słownictwo.
Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Cieszymy się, że tak spora grupa chciała uczestniczyć w zajęciach. Przybliżyliśmy nieco informacji, które mogą zainteresować dzieci do odkrywania Włoch poprzez podróże, a nawet zachęcić do nauki języka włoskiego i właśnie tego wszystkim uczestnikom życzymy????

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK