Coś fajnego, coś z niczego

20 sierpnia w Filii bibliotecznej w Mroczeniu odbyły się kolejne warsztaty z cyklu: "Kreatywne wakacje z biblioteką". Tym razem spotkanie ropoczęło sie od przeczytania przez dyrektor biblioteki - Edytę Lesiak bajki pt. "O królowej Bałtyku". Po wysłuchaniu tekstu, mali artyści rozpoczęli zajęcia pod hasłem: "Coś fajnego, coś z niczego". Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolorowe latarnie morskie. Praca składała się z kilku etapów. Najpierw trzeba było przygotować podest, następnie zrobić taras widokowy, dach i flagę. Pojawiła się też kolorowa i słoneczna plaża. Uczestnicy stworzyli piękne prace, wykorzystując rózne techniki i ozdoby, które będą przypominały wakacyjne, słoneczne dni.