Dzień eksperymentów w bibliotece

W filii bibliotecznej w Mroczeniu  rozpoczął  się cykl warsztatów  pn. "Kreatywne wakacje z biblioteką”.  W piątek – 6 sierpnia, uczestnicy spotkania za pomocą „magicznych” płynów i substancji  wyczarowali kolorowe slimy. Dowiedzieli się również, że tworząc slimy jest bardzo szeroki wachlarz możliwości. Mogli je tworzyć  o zróżnicowanych kolorach, zapachach czy strukturze. Mali badacze eksperymentowali także z tęczą  kolorów  oraz wykonali doświadczenie z wybuchem wulkanu. Było kreatywnie i wesoło, a samodzielnie wykonane doświadczenia, przepełniły dzieci satysfakcją z własnej twórczości. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez dyrektor biblioteki Edytę Lesiak oraz  bibliotekarza Małgorzatę Topolę.