Ferie w bibliotece

Tegoroczne ferie z biblioteką minęły bardzo przyjemnie i kreatywnie, spędzone głównie przy wykonywaniu prac plastycznych.

I tak w bibliotece w Mroczeniu utworzone zostały piękne kartki walentynkowe, wykonane metodą quiling. Technika nie należy do najłatwiejszych, jednak wbrew przeświadczeniu, uczestnicy poradzili sobie znakomicie! Wykonaliśmy także efektowne korony oraz śnieżynki nawiązujące do znanej wszystkim baśni Hans Christiana Andersena, pt: „Królowa śniegu”. Korony można było zdobić według własnych pomysłów i możliwości.

W bibliotece w Słupi powstała natomiast „Kraina śniegu”. Udało nam się stworzyć piękne reniferki, bałwanki, pingwinki, śnieżne domki oraz drzewka, a wszystkie te kreatywne prace plastyczne wykonaliśmy z niepozornych rolek po papierze. Ponadto zrobiliśmy także pięknie zdobione korony śnieżne.

Codziennie w godzinach otwarcia biblioteki korzystano z Internetu oraz gier planszowych.

Mamy nadzieję, że dzieci spędziły z nami miłe chwile i już zapraszamy na ferie zimowe, które odbędą się w przyszłym roku. Na pewno i tym razem nie zabraknie nowych pomysłów na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego.