Ferie z Biblioteką

W trakcie ferii zimowych w Filii Bibliotecznej w Mroczeniu i Słupi zorganizowano ciekawe wydarzenia dla dzieci. Odbyły się  warsztaty pn.  "Dla Kochanej Babci"i "Dla Kochanego Dziadka" oraz zajęcia literacko plastyczne pn. „Zimowy zawrót głowy”.  Podczas spotkań zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy Kamishibai, czytany przez chętnych uczestników zajęć.

20 stycznia odbyły się  warsztaty mydełkowe, podczas których uczestnicy mieli okazję wykonać piękne upominki z okazji Dnia Babci. Dzieci własnoręcznie zrobiły oryginalne, kolorowe mydełka w formie babeczek o słodkim zapachu na bazie gliceryny. Wszystko z naturalnych składników. Powstały pachnące, niespotykane mydełka.

21 stycznia odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem uczestnicy z wielkim zapałem wykonywali świeczki żelowe jako upominek z okazji Dnia Dziadka. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością w tworzeniu oryginalnych kompozycji. Każda świeczka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Podczas warsztatów nie zabrakło również laurek dla kochanych dziadków, które z pewnością uświetniły ich święto.

W dniach 26-27 stycznia filia biblioteczna w Słupi zaprosiła dzieci na zimowe zajęcia plastyczne. Uczestnicy tworzyli postacie bałwanów różnymi technikami malarskimi. Powstały też różnorodne bałwany przestrzenne. Projektowano również szaty dla Pani Zimy i Dziadka Mroza. Kreacje, które wyczarowali mali wykonawcy były niezwykle oryginalne i zaskakujące. Powstały piękne, błyszczące suknie i kolorowe płaszcze. Kolejną propozycją było zaprojektowanie masek karnawalowych.

Podczas spotkań zostały stworzone małe dzieła sztuki, ponieważ dzieci wykazały się wielką kreatywnością praz tworzeniu wielubarwnych prac.   Zajęcia zostały przygotowane przez dyrektor biblioteki Edytę Lesiak oraz bibliotekarza Małgorzatę Topołę. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas oraz wspaniałe i pomysłowe prace.