• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Filia biblioteczna w Mroczeniu włączyła się w akcję społeczną Narodowe Czytanie 2022

5 września br. Filia biblioteczna w Mroczeniu włączyła się w akcję społeczną Narodowe Czytanie 2022, która odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Głównym celem tego wydarzenia było przede wszystkim promowanie czytelnictwa oraz popularyzacja najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Na spotkanie przybyli uczniowie klas VIII wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu aby wysłuchać utworu Adama Mickiewicza „Ballady i Romanse”. Utwór „Pani Twardowska” czytał Pan Mirosław Sokołowski z Urzędu Gminy w Baranowie, „Świteziankę” zinterpretowała Pani Barbara Niedźwiedzka – autorka książek, „Powrót taty” zaprezentował Pan Andrzej Tyra – dyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. Wszyscy aktorsko stosownie do wybranych utworów wygłosili dzieła znanego wieszcza, a słuchacze docenili to gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystego odczytania, dyrektor książnicy Edyta Lesiak podziękowała lektorom za prezentację utworów Adama Mickiewicza.
W drugiej części, odbyło się spotkanie autorskie kontynuowane przez Panią Barbarę Niedźwiecką, autorkę książek dla dzieci i młodzieży, która zaprezentowała przybyłej młodzieży swoją powieść „Na zakręcie”. Podczas interpretacji dzieła poruszony został ważny temat problemu współczesnej młodzieży, którzy doświadczają przemocy w rodzinie, oraz mają doświadczenia związane z nadużywaniem alkoholu i narkotyków. Ukazana została zależność wpływu środowiska kulturalnego i wychowawczego - otoczenia, które w dużym stopniu wpływa na bunt młodych – gniewnych.
Spotkanie z tą niezwykłą literatką z pewnością zachęci do sięgnięcia po jej książki, które są dostępne w bibliotece.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK