III Ogólnopolska Noc Bibliotek

31 maja Biblioteka Publiczna w Mroczeniu po raz kolejny włączyła się w akcję  „Noc Bibliotek”,  w ramach której odbył się wieczór autorski Barbary Gruszki, rodowitej kępnianki, autorki Książki roku 2016 „Jak w 7 krokach odkryć prawdy życiowe i zrozumieć sens życia".
W spotkaniu wzięli udział czytelnicy, mieszkańcy oraz  sympatycy książek  jak również zaproszeni goście, a wśród nich Bogumiła Lewandowska – Siwek – wójt gminy Baranów. Podczas spotkania autorka książki opowiadała o sobie i o tym skąd wziął się pomysł na napisanie książki, która trafiła do serc czytelników . Opowiadała również o rzeczach codziennych, dzięki którym nasze życie może być lepsze i łatwiejsze. Zachęcała do korzystania z książki, która jest przewodnikiem, prowadzącym  nas krok po kroku pokazując jak na nowo zbudować swoje życie, jak odzyskać radość, jak pracować z emocjami, swoimi nastrojami, jak podchodzić do zmartwień, bądź jak budować szacunek do siebie. Książka, jak twierdzi autorka, ma na swoim koncie uratowanie kilku małżeństw, pomoc w zerwaniu z nałogami, sposób na naukę języka obcego w podeszłym wieku, więc poza miłym czytaniem zmusza nie tylko do przemyśleń, ale także jest pomocna w podejmowaniu ważnych decyzji życiowych. Spotkanie połączone było z krótkimi warsztatami świadomego kreowania własnego życia.
Za przeprowadzenie wyjątkowego spotkania, dyrektor biblioteki Edyta Lesiak podziękowała autorce miłym słowem oraz kwiatami. Po spotkaniu, które upłynęło w przemiłej atmosferze, pełnego pozytywnej energii i optymizmu.  książkę Barbary Gruszki można było nabyć wraz ze specjalną  dedykacją i autografem. Książki Barbary Gruszki  są również do wypożyczenia w bibliotece w Baranowie oraz w filii w Mroczeniu i Słupi. Zapraszamy do czytania tej lektury.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, że zaszczycili  swoją obecnością naszą bibliotekę i razem z nami spędzili ten wieczór.