• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Kryminalne warsztaty w bibliotece

28 maja Biblioteka w Mroczeniu gościła znanego pisarza Rafała Witka – autora ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, twórcy m. in. detektywistycznej serii Feralne Biuro Śledcze oraz Bzik & Makówka. Przeprowadził on niezwykle ciekawe warsztaty pn. „Dzieciaki kontra pisarz czyli literackie potyczki z Rafałem Witkiem”, w których uczestniczyli uczniowie klasy II ze Szkoły filialnej z Grębanina.

W pierwszej części spotkania pisarz zaprezentował różne gatunki literackie na podstawie przykładów ze swojej twórczości. Zachęcił uczestników do aktywnego udziału we wspólnych zabawach. Dzieci chętnie odgadywały zagadki i próbowały wymyślić własne rymy, które okazały się dużym wyzwaniem. Autor przygotował również mnóstwo ciekawych zadań specjalnych z udziałem wybranych z publiczności uczniów. Jednym z takich zadań było czytanie wiersza na czas, gdzie pisarz zaprezentował swoje niezwykłe umiejętności szybkiego i jednocześnie wyraźnego czytania. Ciekawie zapowiadała się propozycja autora, dotycząca opowiadania o psie. Jak się potem okazało, to bardzo interesujący sposób na sprawdzenie refleksu oraz słuchania ze zrozumieniem. W drugiej części warsztatowej poznali tajniki pisarskiego warsztatu i mieli możliwość sprawdzić swoich sił przy tworzeniu własnych opowiadań. W rezultacie powstało mnóstwo wspaniałych i ciekawych historii. Spotkanie poprowadzone w formie wspólnej zabawy z pewnością zachęci dzieci do sięgnięcia po książki. Młodzi uczestnicy mieli również możliwość zadania pisarzowi pytań, na które cierpliwie odpowiadał. Na zakończenie można było sobie zrobić zdjęcie z pisarzem, zakupić książkę z autografem.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach zadania „Na tropie zagadek kryminalnych” z programu Partnerstwo dla Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK