• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Krzysztof Petek - spotkanie autorskie

W dniu 15 września Biblioteka w Mroczeniu gościła Krzysztof Petka - autora powieści, dziennikarza, reportera, organizatora wypraw i szkół przetrwania i instruktora survivalu. W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie Gimnazjumim. Jana Pawła II w Mroczeniu wraz z dyrektorem szkoły - Andrzejem Tyrą oraz nauczycielem - Romaną Grycman.

Na początku spotkania, Pan Krzysztof Petek opowiedział kilka zdań o sobie i ciekawie zaprezentował swoje książki. Napisał ponad dwadzieścia pięć tytułów książek dla dzieci i młodzieży. Opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały niezbędne do pracy twórczej. Zachęcał uczniów do czytania, nie tylko napisanych przez siebie książek, ale do nawiązania kontaktu z literaturą. Starał się uzmysłowić młodzieży, jaki wpływ ma czytanie na ich rozwój duchowy i jak może ono wzbogacić wewnętrznie człowieka. Przekonywał młodych ludzi, że istnieje wiele ciekawych pasji, którym można się poświęcić. Stawiając siebie jako przykład przekonywał, że jeżeli człowiek chce to potrafi. Krytykował bierny stosunek do życia, zachęcając młodych ludzi do aktywności, rozwijania własnych zainteresowań i dążenia do spełniania marzeń.

W fascynujący sposób opowiadał o licznych podróżach po kraju i najdzikszych zakątkach ziemi. Zrelacjonował między innymi wyprawę do Amazonii, Rumunii i przeprawę przez Karpaty. Mówił o ludziach, których spotkał, o ich odmiennym stylu życia i problemach. Swoją opowieść uzupełniał zdjęciami z wypraw i obozów. Na zakończenie spotkania, dyrektor biblioteki - Edyta Lesiak, jak również sami uczniowie podziękowali pisarzowi za spotkanie, po czym wręczono kwiaty.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK