Rynek 21, 63-604 Baranów
tel.: 62 741 00 60

SOWA Mobi
Legimi
fb
katalog
  • A    
  • A+   
  • A++   
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

Lokalni poeci czytali dzieciom w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

7 czerwca do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie przybyły dzieci klas II z Zespołu Szkół w Baranowie wraz z nauczycielami na spotkanie z okazji trwającego XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom obchodzone w tym roku pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach Tygrysie!”. To coroczne święto czytelnicze, które ma na celu kształtowanie nawyku czytania wśród najmłodszych.

W tym dniu dzieci z wielkim zaciekawieniem i rozbawieniem wysłuchały wierszy Juliana Tuwima, które przeczytali dla nich: Pani Ewa Walentyna Maciejewska, Pan Józef Frąckowiak oraz Pan Piotr Wieczorek -przedstawiciele Kępińskiego Koła Literatów.  Lektorzy zaprezentowali również swoją poezję oraz opowiedzieli dzieciom jak powstaje wiersz, skąd czerpią pomysły na nowe utwory oraz odpowiadali na liczne pytania dzieci. Mówili też o swoim życiu i pasji, jaką jest poezja.

Na zakończenie spotkania były słodkie upominki, wspólne zdjęcia i podziękowania oraz podpisy tomików wierszy gości, które można wypożyczyć w bibliotece.

 

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK