Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 8 listopada br.  Biblioteka w Mroczeniu po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu wraz  z opiekunkami, na którym zorganizowano głośne czytanie z bajkowym bohaterem.  Podczas spotkania, przedszkolaki mieli okazję wysłuchać bajkę, którą przeczytała Pani Wójt Gminy Baranów - Bogumiła Lewandowska – Siwek. Tym razem dzieci wysłuchały bajkę opowiadającą o zielonym żółwiu Franklinie i jego przyjaciołach. Na spotkanie przybył również gość specjalny - sam Żółw Franklin - bohater serii popularnych książek dla najmłodszych dzieci. Franklin nie tylko opowiadał o swoich przygodach, ale też nakłonił dzieci do wspólnych zabaw, konkursów  i zgadywanek. Zadania uruchamiające wyobraźnię i pamięć oraz ćwiczenia ruchowe angażowały w pełni zarówno małych uczestników jak i dorosłych. Zabawa była wyśmienita. Po reakcji dzieci można było stwierdzić, że bardzo przypadła im do gustu ta postać. W rolę Żółwia Franklina wcielił się aktor poznańskiego teatru - Piotr Witoń. Na zakończenie dzieci podziękowały zaproszonym gościom za wspaniałą zabawę i pozowały do pamiątkowego zdjęcia.