Narodowe Czytanie "Balladyny"

Biblioteka Publiczna w Mroczeniu po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, która odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej edycji była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
W bibliotece w Mroczeniu czytanie fragmentów dramatu miało odmienny charakter. W tym roku Biblioteka zmieniła tradycyjną formę obchodów. Z tej okazji zostało przygotowane nagranie fragmentów utworu. Fragmenty dzieła odczytane zostały w Bibliotece przez lektorów: rolę Balladyny odtworzyła Bogumiła Lewandowska Siwek - Wójt Gminy Baranów, w rolę Kostryna wcielił się Andrzej Tyra – dyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczeniu, a Pustelnika odegrała Barbara Niedźwiedzka - autorka książek. Na zakończenie wspólnego czytania dyrektor biblioteki - Edyta Lesiak podziękowała lektorom za prezentację utworu J. Słowackiego. Zgodnie z tradycją, biblioteka otrzymała od Kancelarii Prezydenta RP pieczęć upamiętniającą to wydarzenie, która służy do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Chętnych do uzyskania pieczęci zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.