Narodowe Czytanie w Mroczeniu

W poniedziałek, 9 września, w Bibliotece Publicznej w Mroczeniu odbyło się Narodowe Czytanie pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Do biblioteki przybyli zaproszeni goście oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. W tym roku, podczas ósmej edycji Narodowego Czytania, fragmenty ośmiu „Nowel polskich” czytali:
Bogumiła Lewandowska – Siwek - Wójt Gminy Baranów,
Andrzej Tyra - Dyrektor SP w Mroczeniu,
Barbara Lipińska - Przewodnicząca KGW w Mroczeniu,
Helena Pawlak - prezes Stowarzyszenia Seniorów Gminy Baranów,
Barbara Niedźwiedzka - autorka książek,
Piotr Wieczorek - prezes Kępińskiego Koła Literatów,
Amelia Jasińska - uczennica SP w Mroczeniu,
Adrian Bieda - uczeń SP w Mroczeniu.
Czytaniu towarzyszyła wystawa książek autorów polskich nowel: Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza, Henryka Rzewuskiego oraz Brunona Schulza. Podczas spotkania można było również otrzymać pamiątkowy stempel pod tytułem „Nowele polskie” – okolicznościowej pieczęci tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.