Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie wraz z filiami w Mroczeniu i Słupi rozpoczęła realizację „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.
Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w 2017 roku dla baranowskich bibliotek ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa wynosi 5 704,00 zł. Pierwsza partia zakupionych książek jest obecnie opracowywana w programie bibliotecznym SOWA, po czym zostanie udostępniona do wypożyczeń czytelnikom.
Założeniem Priorytetu realizowanego w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020” jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
Zachęcamy Państwa do wspólnego budowania naszego księgozbioru. Jeśli są książki, które twoim zdaniem mogłyby znaleźć się w naszym księgozbiorze, prześlij ich tytuł i autora na adres e-mail: biblioteka@baranow.pl lub przedstaw swoje propozycje w bibliotece.