Noc Bibliotek

7 czerwca w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie w ramach czwartej ogólnokrajowej akcji „Noc Bibliotek”.  Noc bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki.
W tym dniu czytelnicy i sympatycy poezji śpiewanej spotkali się z poetką  - Agnieszką Chrobot. Wiersze recytowane osobiście przez autorkę, przeplatane były utworami muzycznymi skomponowanymi do wybranych utworów artystki. Zaprezentowany repertuar stanowił przepiękną oprawę poezji i stworzył niesamowity klimat  wieczoru. Twórczość poetki zmusza do zadumy, refleksji co jest w naszej bytności na ziemi tak naprawdę ważne i cenne. Agnieszka Chrobot pochodzi z Kluczborka i jest autorką dziewięciu tomików wierszy, m.in. „Jest taka cisza”, „W stronę światła”, „Zatrzymaj się”, „Rachunek z miłości”, „Dotknij mnie sercem”. Zorganizowała już kilkadziesiąt spotkań autorskich z czytelnikami jej poezji. Podczas spotkania zgromadzeni  goście mieli możliwość oderwania się od prozy życia codziennego. Wśród gości znaleźli się również chętni, aby zaprezentować publiczności swoją literacką twórczość. Na zakończenie zgromadzona publiczność urzeczona twórczością artystki chętnie kupowała tomiki poezji, które opatrzone zostały dedykacjami i autografami.