Nowości wydawnicze w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie  jest obecnie w trakcie realizacji Programu Biblioteki Narodowej Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” realizowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.
Zadaniem realizowanego Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa. Realizacja tego programu będzie trwała do końca listopada 2020 r.
Dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2020 wyniosło 3750 zł. Z otrzymanej dotacji zostały zakupione książki do Gminnej Biblioteki w Baranowie, Filii bibliotecznej w Mroczeniu i Słupi. Są to aktualne wydawnictwa z literatury dla dzieci, młodzieży i czytelników dorosłych oraz pozycje literatury popularnonaukowe. Zapraszamy wszystkich czytelników do odwiedzania naszych bibliotek.
„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.