Odwiedziny w bibliotece

W dniu 22 marca br Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie odwiedzila grupa "Jeżyki" z tutejszego Publicznego Przedszkola Samorządowego wraz z opiekunem Panią Moniką Potyrałą. Dzieci obejrzały księgozbiór placówki, dowiedziały się, co należy zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki oraz opowiadały o swoich ulubionych książkach. Oczywiscie nie zabrakło wielu dociekliwych pytań.
Następnie dzieci z przyjemnością i zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia mówi dzień dobry" oraz opowiadały, jak ważne jest używanie "czarodziejskich" słów w kontaktach z ludzmi.
Na zakończenie spotkania Pani wypożyczyła "Jeżykom" książkę "Tuptuś - samotny jeżyk", którą obiecala przeczytać grupie na zajęciach.