Pisarz Kazimierz Szymeczko w bibliotece

Wśród dzieci uczestniczących w spotkaniu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie i Donaborowie, którzy przybyli do biblioteki pod opieką swoich nauczycieli. Na początku spotkania pisarza przywitała dyrektor biblioteki – Edyta Lesiak, a następnie gość w kilku zdaniach się przedstawił. Kazimierz Szymeczko jest autorem popularnych książek dla dzieci i młodzieży,  opowiadań w antologiach, tekstów do podręczników szkolnych i reklam radiowych. Z wykształcenia polonista, bibliotekarz i pasjonat historii. Wychowawca, opiekun, pokojowy, asystent osób niepełnosprawnych. Podczas  spotkania  autor bardzo interesująco opowiadał o swojej twórczości i  pasji pisania. Jak mówił, pierwszy jego literacki tekst ukazał się w 1996 roku w „Guliwerze”, a potem ukazywały się już jego opowiadania i książki. Dalsza część spotkania przebiegała już w formie rozmowy – dzieci zadawały pytania, a miały ich mnóstwo. Pytały gościa m.in. o to ile książek napisał, co robi oprócz pisania, co go skłoniło żeby zostać pisarzem, a także o to co robi w wolnym czasie. Pisarz ze sporą dozą humoru odpowiadał na każde pytanie, prowadząc żywy dialog z publicznością. Przy okazji pokazywał swoje książki, w tym: serię „Zdarzyło się w Polsce”, Sprawa dla rozsupływacza”, „Kopidoł i Kwiaciareczka’, „Tetrus” „Pościg za czarną Hondą”, „A to historia”. Jak podczas każdego spotkania autorskiego na koniec dzieci ustawiły się w kolejce po autograf. Książki Kazimierza Szymeczko znajdują się w  zbiorach biblioteki w Baranowie, Mroczeniu i Słupi.