Podsumowanie akcji pn. "Gorące czytanie"

13 sierpnia w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się uroczyste podsumowanie akcji pn. „Gorące czytanie”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Nagrody i dyplomy wręczała Bogumiła Lewandowska-Siwek - Wójt Gminy Baranów, Edyta Lesiak - dyrektor biblioteki oraz Anna Kaczmarek – bibliotekarz. Po odebraniu nagród wójt gminy Bogumiła Lewandowska - Siwek pogratulowała wszystkim zebranym i mówiła o pozytywnych aspektach czytania.
Akcja pn. „Gorące czytanie” zorganizowana została w ramach rozpoczęcia się „Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek” i trwała od 8 maja do 8 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie oraz Filiach bibliotecznych w Mroczeniu i Słupi. Celem akcji było zmotywowanie dzieci do wypożyczeń książek oraz utrwalenie w nich nawyku czytania. Warunkiem udziału było zapisanie się do biblioteki, odebranie katalogu oraz zebranie naklejek za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki.
Na koniec uroczystości dyrektor książnicy zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia wystawy prezentującej wszystkie nowości dla dzieci i młodzieży.