Podsumowanie projektu pn. "Na tropie zagadek kryminalnych"

15 września br. w Chacie Baranowskiej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksa hrabiego Wężyka w Baranowie oraz filii w Mroczeniu i Słupi pn.”Na tropie zagadek kryminalnych”. Gościem wydarzenia był Alek Rogoziński - autor poczytnych komedii kryminalnych. Literacki debiut pisarza miał miejsce w 2015 roku kryminałem "Ukochany z piekła rodem". Pozycja cieszyła się ogromną popularnością. Kilka z jego 20 utworów zostało nagrodzonych w plebiscycie "Zbrodnia z przymrużeniem oka". Podczas spotkania, które zgromadziło wielu zainteresowanych, głównie uczniów szkół podstawowych z Baranowa i Donaborowa oraz seniorów, pisarz opowiadał o swoich książkach, o początkach kariery pisarskiej oraz skąd czerpie pomysły. Alek Rogoziński w zabawny sposób przedstawił przygody, jakie spotykały go podczas zbierania materiałów do swoich komedii kryminalnych. Wśród poruszanych w trakcie rozmowy tematów, znalazły się również: losy bohaterki Róży Krull, plany pisarskie na przyszłość, a także marzenia. Motywował też uczestników do podejmowania prób pisarskich i czerpania pomysłów z codziennego życia. Osoby uczestniczące w spotkaniu miały również okazję zadawać pytania, na które pisarz chętnie odpowiadał i zarażał wszystkich swoim optymizmem. Na koniec spotkania były podziękowania, dedykacje i wspólne zdjęcia. Wszystkich zainteresowanych książkami autora zapraszamy do naszych bibliotek. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Na tropie zagadek kryminalnych” z programu Partnerstwo dla Książki, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.