• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Podsumownie akcji pn. " Ferie z Biblioteką"

"Ferie w bibliotece”  to coroczny zimowy cykl zajęć dla najmłodszych. Zajęcia łączyły naukę i zabawę, rozwijały wyobraźnię i zdolności plastyczne. Niezmiennie towarzyszyła nam również  książka. Tegoroczne ferie zimowe w Filii  bibliotecznej w Mroczeniu wypełnione były atrakcyjnymi zajęciami dla najmłodszych czytelników. Warsztaty zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez dyrektor książnicy Edytę Lesiak oraz bibliotekarza Annę Kaczmarek..

2 lutego  odbyły się pierwsze feryjne warsztaty pn. „Karnawałowe inspiracje”, podczas których uczestnicy wykonali błyszczące maski i karnawałowe czapeczki. Dzieci wykazały się wyobraźnią i pomysłowością, powstały ciekawe i atrakcyjne rekwizyty. Były wspólne zabawy: zadania ukryte kolorowych w balonikach oraz udział w grach, które wywołały sporo śmiechu.

3 lutego spotkanie zapoczątkowane zostało wspólnym czytaniem zimowej opowieści. Po wysłuchaniu historyjki o bohaterze bałwanku Olafie, dzieci miały okazję stworzenia własnych figurek zimowych – bałwanków w formie gniotków. Forma pracy przy użyciu baloników i mąki cieszyła się dużym powodzeniem wśród najmłodszych, Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawach, zgadywankach, a także wspólnych grach. Końcowym etapem zajęć było tworzenie mydełek w kształcie serduszek, które miały zapoczątkować kolejny temat zajęć związanych z „Walentynkami”.

9 lutego, drugi tydzień ferii w bibliotece rozpoczęliśmy od warsztatów pn. „Walentynkowe czeko-słodkośći”. Dzieci wykonywały czekoladowe serca, breloczki  z włóczki oraz kolorowe okulary w kształcie serc. Czekolada to smaczny i luksusowy prezent, pasuje tak naprawdę do każdej okazji. Rozpuszczone wcześniej w kąpieli wodnej czekoladki, wszyscy z chęcią dekorowali według własnego pomysłu. Breloki z włóczki okazały się nieco pracochłonnym zadaniem, ale efekt końcowy pomponików w kształcie serc zadowolił chyba każdego. Okularki w kształcie serc zostały stworzone z pasją, a pięknie wykonane rekwizyty posłużyły jako ozdoby dla każdego, wprowadzając tym samym walentynkowy nastrój w bibliotece.

Jedną z ostatnich atrakcji tegorocznych ferii zimowych były warsztaty dziewiarskie pn.„Laleczki na patykach”, które odbyły się w piątek 10 lutego. Dziękujemy za aktywny udział w warsztatach, wspaniałą atmosferę  i zabawę oraz jak zwykle zachęcamy do częstego odwiedzania biblioteki.

 

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK