Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

5 maja Biblioteka w Mroczeniu gościła grupę dzieci wraz z paniami z Przedszkola i Żłobka Mruczuś z Mroczenia. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co to za miejsce oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem, a także jak należy się w niej zachowywać. Dzieci miały również okazję zapoznać się z teatrzykiem Kamishibai. Z zainteresowaniem wysłuchały legendy pt. „O smoku wawelskim” czytanej przez Edytę Lesiak i Annę Kaczmarek. Podczas spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji oraz z  radością obejrzały też książeczki w różnych odsłonach. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do Biblioteki i wypożyczyć książki. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia wkrótce.