"Randka w ciemno z książką"

Z okazji walentynek od 11 do 15 lutego w filiach bibliotecznych w Mroczeniu i Słupi trwała akcja „Randka w ciemno z książką”,  zachęcająca do czytania pod hasłem "Przyjdź, wybierz książkę w ciemno i zakochaj się… w czytaniu".

Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę  mieli okazję  wypożyczyć książkę "w ciemno", nie znając autora i tytułu, nie kierując się recenzją czy też wyglądem okładki. Wybierali ze specjalnego, walentynkowego zestawu, książkę ozdobnie zapakowaną w szary papier z czerwonymi serduszkami. Zabawa czytelnicza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród czytelników tych dużych jak i tych małych. Najmłodsi czytelnicy otrzymali walentynkowe balony i lizaki w kształcie serca, a na dorosłych czekały słodkie upominki. Walentynkowe literackie niespodzianki rozeszły się błyskawicznie. Mamy nadzieję, że stały się okazją do zakochania się w czytaniu.