Rynek 21, 63-604 Baranów
tel.: 62 741 00 60

SOWA Mobi
Legimi
fb
katalog
  • A    
  • A+   
  • A++   
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

Spektakl dla dzieci pt. "Prastara książnica - skarb i tajemnica .... bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-fi"

W dniu 12 lipca w Bibliotece w Mroczeniu odbył się spektakl dla dzieci pt. "Prastara książnica - skarb i tajemnica .... bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-fi".
Aktorzy krakowskiego teatru MASKA zabrali małych widzów na odległą wyspę by wspólnie poszukiwać skarbu. Główna bohaterka, znalazła się w całkiem nowym dla siebie świecie. Dziewczynka, która wcześniej wszystkich odpowiedzi szukała w Internecie nie mogła połączyć się z WiFi. Przerażona nagle zorientowała się, że bez sieci nie wie jak rozpalić ognisko i jak bez GPS’a zaleźć drogę do skarbu. Na szczęście po drodze spotyka kangurka, Minionka i szamana, którzy dzielą się swoją mądrością i zdobytą wiedzą. Uczestnicy spektaklu, jako członkowie załogi piratki – głównej bohaterki, pomagali jej pokonać trudy wyprawy, jak choćby odtańczyć starożytny taniec szamański oraz prawidłowo odczytać mapę. Rebus, rozwiązany przy pomocy małych pomocników, zaprowadził do biblioteki – miejsca, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. To tu zarówno dzieci jak i dorosłe osoby mogą codziennie, na nowo odkrywać świat, a książki chętnie zabiorą wszystkich czytelników w fantastyczną podróż. Na zakończenie odbyła się rozmowa dotycząca książnicy - jej roli, panujących tam zasad oraz pożytku płynącego z czytania i cała załoga zaśpiewała pieśń piracką. W tej przygodzie uczestniczyły najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz dzieci z letnich półkolonii w Baranowie. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje i świetna zabawa.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK