Spektakl teatralny pn. "Co w trawie piszczy"

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka w Mroczeniu zaprosiła aktorów teatru „Edu-Artis” z Krakowa ze spektaklem pt. „Co w trawie piszczy?. Odbył się on 23 maja w Przedszkolu w Mroczeniu, w którym uczestniczyły wszystkie dzieci. Główną bohaterką przedstawienia była pszczółka Maja, której towarzyszyli: Gucio, Filip i pajęczyca Tekla. Wspólnie z młodymi widzami poszukiwali oni najpiękniejszych bajek, aby stworzyć z nich bibliotekę dostępną dla wszystkich mieszkańców łąki. Głównym przesłaniem przedstawienia była promocja czytania książek. Ciekawa scenografia, oprawa muzyczna i wspólna zabawa sprawiły wiele radości wśród oglądających spektakl. Aktorzy, oprócz przedstawiania treści spektaklu bardzo wesoło rozbawiali uczestników, między innymi były wspólne tańce i zabawy ruchowe. Przedstawienie miało też na celu zachęcić przyszłych czytelników do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia interesujących książek, a także pokazało, jak ciekawie można spędzać wolny czas.