Spektakl teatralny pt. "Skarb to nie tylko złoto"

22 listopada w Bibliotece w Mroczeniu w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia odbył się spektakl teatralny pt. "Skarb to nie tylko złoto", w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej "Blaszany Bębenek". Na widowni zasiedli najmłodsi mieszkańcy gminy, czyli przedszkolaki z Mroczenia oraz Łęki Mroczeńskiej wraz z paniami nauczycielkami. Scenariusz powstał w oparciu o współpracę ze scenarzystami szkoły Andrzeja Wajdy w Warszawie oraz wydziału scenariopisarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uczestnicy spotkania obejrzeli wesołą i wciągającą historię bohaterów, na których czekały niebezpieczne, ale i pouczające przygody. Atrakcji nie brakowało: widzowie czynnie uczestniczyli w spektaklu, pomagali uwolnić krasnala z pajęczej sieci oraz schować przed zbójem odnalezioną, cenną roślinę. Mali widzowie odpowiadali na pytania aktorów i wykazali się przy tym imponującą wiedzą. Teatrzyk dostarczył dzieciom dużo radości połączonej z nauką. Przybliżył widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Przedstawieniu towarzyszyły nieustanne brawa i radość na twarzach dzieci.