Spotkanie autorskie z Agnieszką Urbańską

14 maja w Bibliotece w Mroczeniu miało miejsce niezwykle sympatyczne spotkanie z autorką ciekawych książek dla dzieci - Agnieszką Urbańską, które odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek.
Spotkanie z dziećmi z Przedszkola „Barankowo” oraz z Przedszkola w Mroczeniu, pisarka rozpoczęła od przedstawienia bohaterów swoich książek. Były to maskotki. Pojawił się kot „Aksamit”, smok, pingwin, krówka oraz owieczka dla której dzieci wspólnie wymyśliły imię. Pani Agnieszka zadawała dzieciom słowne i słuchowe zagadki dotyczące zwierząt, opowiedziała też o 9-letniej dziewczynce Wandzi Węszynos, o której napisała książkę pt. "Wyjce z miasteczka". Dzieci z radością odpowiadały na pytania autorki i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły na zajęciach. Ku zadowoleniu naszego gościa tematyka zwierząt jest dzieciom dobrze znana. Doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, które przygotowała pani Agnieszka. Uczestnicy spotkania mieli również okazję poznać ciekawe książeczki dla młodszych i trochę starszych czytelników, takie jak:„Taki kot pomaluje każdy płot”, „Nasze prosie gra na nosie”, „Nie taki smok straszny”, „Rycerz na karuzeli”, „Opowieści z Kapciuchowa”„Potwór z ulicy Pomidorowej” i wiele innych. Po zakończeniu spotkania autorka podpisywała książki czytelnikom biblioteki.