• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Spotkanie autorskie z Dorotą Comrzyńską - Nogalą

24 września w Filii bibliotecznej w Mroczeniu odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z pisarką, Dorotą Combrzyńską-Nogalą. 
W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu oraz Łęce Mroczeńskiej wraz z nauczycielkami. Pani Dorota w pasjonujący sposób przybliżyła uczniom tematykę swoich powieści i zaprezentowała interesujące ilustracje i fotografie. Uczestnicy zostali wprowadzeni w wzruszające opowieści pt. „Wysiedleni”,„Bezsenność Jutki” czy też ,„Skutki uboczne eliksiru miłości” związane z tragicznymi dziejami naszego kraju i wydarzeniami z czasów okupacji niemieckiej, czy stanem wojennym w latach 80. XX stulecia. Choć napisane książki niewątpliwie ukazują smutny rozdział z życia bohaterów, nie brakuje w nich także zabawnych fragmentów, opisów zabaw i dziecięcej beztroski w tamtych trudnych czasach. Dzięki temu powieści te trafiają do czytelników. Dorota Combrzyńska-Nogala jest polonistką, surdopedagogiem, współautorką cyklu programów dla dzieci emitowanych w lokalnej telewizji. Wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość, pisze zarówno dla dorosłych, jak i dla młodych odbiorców. Spotkanie z autorką było pouczające dla młodych czytelników, pozwoliło pokazać przeżycia i doświadczenia ich rówieśników w czasie wojny, zaznajomić z realiami tych niełatwych lat. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali pamiątkowy wpis z dedykacją autorki.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK