Spotkanie autorskie z Krzystofem Piersą

24 stycznia w Bibliotece w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą, pisarzem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener Marzeń”.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie II klas gimnazjalnych Szkoły w Mroczeniu. Autor w bardzo interesujący sposób mówił na temat uzależnienia od gier komputerowych. Opowiadał o faktach i mitach związanych z grami komputerowymi, przedstawił również stanowisko otoczenia graczy, czyli rodziców, przyjaciół, radził jak rozmawiać z nałogowym graczem, jak rozpoznawać uzależnienie, jak z niego wyjść i jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Krzysztof Piersa zwrócił również uwagę na kilka zagrożeń jakie związane są z uzależnieniem od gier komputerowych. Do najważniejszych zaliczył aspołeczność, problem ze znalezieniem pracy, zatracanie talentów, a także kłopoty zdrowotne. Stwierdził, że gry komputerowe same w sobie nie są złe, natomiast często zdarza się niewłaściwe podejście do nich przez użytkowników.
Krzysztof Piersa z zawodu jest dziennikarzem radiowym, telewizyjnym oraz prasowym, natomiast z zamiłowania – modelarzem, myśliwym, nurkiem, a także żeglarzem. Niewątpliwie pisarz wzbudził wśród młodzieży wielkie zainteresowanie tematami, które poruszał. Na koniec Krzysztof Piersa zachęcił do zaglądania na swoją stronę oraz do czytania jego książek, które również są dostępne w bibliotece.