Spotkanie autorskie z Martą Fox

W dniu 24 października Biblioteka Publiczna w Mroczeniu miała przyjemność gościć współczesną i cenioną powieściopisarkę, poetkę i eseistkę Martę Fox. Znana młodzieży głównie ze swych bestsellerowych powieści: „Karolina XL”, „Kaśka Podrywaczka”,”Magda.doc”, „Idol”, „Iza Anoreczka”, „Zołzunie”, którymi podbiła serca czytelników.
W spotkaniu autorskim wzięła udział młodzież wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu. Podczas spotkania, pisarka opowiedziała o swojej bogatej twórczości i o tym, jak pisanie może stać się życiową pasją. Pani Marta już od początku bardzo szybko nawiązała błyskawiczny kontakt z dziećmi, które zasypały ją mnóstwem pytań. Dowiedziały się, że aby pisać książki, trzeba mieć wyobraźnię, cierpliwość, systematyczność, bogate słownictwo. W trakcie spotkania czytała również fragmenty swoich książek. Autorka porusza w swojej twórczości trudne tematy wieku dorastania. Nie zabrakło też chwili na indywidualne rozmowy w trakcie podpisywania książek przez autorkę. Fanów twórczości Marty Fox oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z twórczością pisarki zapraszamy do biblioteki.