• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Spotkanie autorskie z popularną pisarką - Agnieszką Frączyk

O tym, że język polski nie jest taki trudny i że zabawa może sprawiać dużo radości przekonywała uczniów klas III Szkoły Podstawowej w Baranowie Pani Agnieszka Frączyk, autorka popularnych książek dla dzieci.
Spotkanie autorskie z twórczynią literatury polskiej odbyło się 5 listopada w Filii bibliotecznej w Mroczeniu w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Pani Agnieszka jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, germanistką i  leksykografem, a przede wszystkim pisarką.   Jest  też miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów.  Pisząc teksty dla najmłodszych,  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy oraz  pisowni. Podczas spotkania odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci i wspomniała jak dochodzi do powstawania jej książek, jak rozpoczęła przygodę z pisaniem oraz skąd czerpie pomysły. Wymieniła trzy źródła, które ją inspirują – wyobraźnię, życie i język polski. W książkach dla dzieci popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie, opowiada o kulturze słowa i o błędach językowych. Autorka z pasją i z wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek. Opowiadała też o  książce z listy lektur szkolnych „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”, w której zawarła zabawne historie z dzieciństwa lubianego przez dzieci poety. Po ciekawym spotkaniu można było nabyć książki autorki i otrzymać od niej dedykację i autograf. Książki można również wypożyczyć w Bibliotece w Mroczeniu i w Słupi.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK