• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Spotkanie i warsztaty z Joanną Krzyżanek

10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyły się warsztaty oraz spotkanie autorskie z poznańską pisarką - Joanną Krzyżanek, autorką bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci - książek, które uczą i bawią. Wzięły w nich udział dzieci z Zespołu Szkół w Baranowie i Donaborowie.

W pierwszej części spotkania autorka opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej oraz o pierwszej książce, którą napisała już w dzieciństwie. Pani Joanna przedstawiła wielu bohaterów znanych ze swojej twórczości. Zabrała dzieci w podróż do Starego Knedelkowa, gdzie poznały jego mieszkańców: Cecylię Knedelek i gąskę Walerię. Przybliżyła również przygody bohaterki książki pt. „Kotki Dorotki” – Kasię, która czekała na swojego wymarzonego kotka.  Autorka na podstawie książki „Byki Weroniki” udowodniła też, że ortografia nie jest taka straszna i zdradziła tajniki łączenia szkolnych zasad z zabawą. Były także rozmowy o dobrych manierach, ćwiczenia ruchowe oraz krótkie scenki teatralne.  Po spotkaniu, autorka wspólnie z dziećmi pozowała do zdjęć, a zainteresowanym podpisywała książki.                                                                                                                                            

W drugiej części spotkania, dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyły bohaterów na podstawie książki pt. „Pieski Tereski”. W ich efekcie powstała wystawa kolorowych prac, które są eksponowane w bibliotece do końca listopada.      Pięknie ilustrowane książki Joanny Krzyżanek są również do wypożyczenia w bibliotece w Baranowie oraz w filii w Mroczeniu.

 

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK