• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Spotkanie z Beatą Ostrowicką

30 listopada  w Bibliotece Publicznej w Mroczeniu  odbyło się spotkanie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Warsztat pn.  „Kreujemy bohaterów młodzieżowych”, w którym uczestniczyła młodzież z  III klas  gimnazjalnych  Szkoły w Mroczeniu, cieszył się dużym zainteresowaniem oraz dużą aktywnością słuchaczy. W pierwszej części  pisarka opowiadała o tym jak wygląda praca pisarza. Podzieliła się również swoimi doświadczeniami, opowiadała o trudnościach jakie napotyka w swojej pracy. W drugiej części spotkania, autorka zachęciła młodzież do napisania własnego opowiadania. Efektem końcowym warsztatów była wspólna prezentacja  zredagowanego tekstu przez uczniów i nauczyciela.  Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 roku powieścią "Niezwykłe wakacje". Autorka otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. utwór "Ale ja tak chcę!" zdobył tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY; "Świat do góry nogami" uzyskał w 2004 roku wyróżnienie Międzynarodowej Sekcji IBBY i został wpisany na Honorową Listę Andersena). Wiele jej książek poleca Fundacja ABC, organizator akcji "Cała Polska czyta dzieciom". W 2000 r. odbyła się premiera jej sztuki, napisanej na podstawie "Strychowych opowieści". Niektóre utwory zostały przetłumaczone na języki obce. Powieści Beaty Ostrowickiej przeznaczone są zarówno dla młodzieży, jak i młodszych dzieci. Większość jej książek porusza problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie w okresie dojrzewania. Uczą przyjaźni i tolerancji.                       
Na zakończenie spotkania czytelniczego Beata Ostrowicka umieszczała dedykacje w książkach. Książki autorki znajdują się w naszej bibliotece - zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych  zarówno tych młodszych jak i starszych do poznania ciekawego dorobku pisarki.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK