Spotkanie z Janem Melą

17 września br. w Chacie Baranowskiej odbyło się spotkanie, którego gościem był podróżnik Jan Mela. Przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. hrabiego Wężyka w Baranowie .

Jan Mela jest działaczem społecznym i znanym podróżnikiem. W 2004 r. wyruszył wraz z Markiem Kamińskim na wyprawę, która obejmowała bieguny: północy i południowy. W ciągu jednego roku zdobył oba, jako najmłodsza osoba w historii. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Zdobył wiele prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej, m.in. Człowiek bez barier i Fenomen „Przekroju”. W 2009 r. założył Fundację „ Poza Horyzonty”, a rok później wydał książkę pod tym samym tytułem.

Podczas spotkania, które zgromadziło wielu zainteresowanych, głównie uczniów szkół,  opowiedział o swoich przeżyciach, dalekich podróżach i kolejnych wyzwaniach. Motywował uczestników do realizacji marzeń i zarażał wszystkich swoim optymizmem.   W trakcie spotkania, zgromadzeni mieli również okazje podziwiać pokaz zdjęć podczas prezentowanych slajdów z ciekawych wypraw.

Na zakończenie przyszedł czas na indywidualne rozmowy i rozdawanie autografów. Nie zabrakło też wspólnych pamiątkowych fotografii.

Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa prac pochodzącego z Mroczenia fotografa - Patryka Biegańskiego, prezentująca zdjęcia nie tylko z malowniczych zakamarków świata, ale także z naszego regionu.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Z książką w podróży” z programu Partnerstwo dla Książki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.