Świąteczne warsztaty w filii bibliotecznej w Mroczeniu

„Magia Świąt Bożego Narodzenia” pod takim przesłaniem odbyła się pierwsza część warsztatów, w których udział wzięli uczniowie klas IV ze szkół podstawowych w Grębaninie i Łęce Mroczeńskiej. W dniu 11 grudnia bibliotekę w Mroczeniu ogarnął świąteczny nastrój, który można było odczuć nie tylko w wystroju bożonarodzeniowym, czy słyszanym dźwięku kolęd, ale również w odwiedzinach gości, które pozwoliły podtrzymać tą niezwykłą atmosferę. Swą obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska- Siwek,  która na początku przeczytała dzieciom o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych. Po wspólnej rozmowie na temat zbliżających się świąt dzieci zabrały się do twórczej pracy tworząc gwiazdki z papierowej wikliny. Prowadząca warsztaty – Aleksandra Jokiel pokazała, jak ze zwykłej gazety można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Wszyscy bawili się znakomicie i pracowicie wykonywali ozdoby świąteczne. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali świąteczne upominki, a uczestnicy słodycze.