Twórca "Detektywa Pozytywki" gościem spotkania autorskiego

Grzegorz Kasdepke był gościem poniedziałkowego spotkania autorskiego, jakie miało miejsce 7 czerwca w Chacie Baranowskiej. Przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. hrabiego Wężyka w Baranowie.

Grzegorz Kasdepke to cieszący się niezwykłą popularnością pisarz dla dzieci i młodzieży, dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny magazynu dziecięcego „Świerszczyk”, laureat wielu nagród . Jest autorem ponad 60 bajek, powieści, opowiadań i książek edukacyjnych. Twórca ”Detektywa Pozytywki” już od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami spotkania – uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Baranowie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały, a także brały czynny udział. Bardzo chętnie rozwiązywały zagadki o gatunkach literackich, związkach frazeologicznych oraz zadania logiczno-matematyczne. Oprócz wielu zabaw i łamigłówek angażujących uwagę i umysły młodych słuchaczy Grzegorz Kasdepke opowiedział trochę o sobie. Czytał fragmenty swoich książek, opowiadał o swojej twórczości, o zawodzie pisarza, dziennikarza, o swojej drodze do pisania książek. Jak zawsze nieodłącznym elementem spotkań autorskich są pytania do pisarza, a te były najróżniejsze. Padło wiele pytań, dotyczących nie tylko zawodu pisarza, ale i jego prywatnego życia. Na wszystkie pytania pan Grzegorz odpowiedział. Potem były podziękowania, wręczenie kwiatów, długa kolejka po autografy i pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Na tropie zagadek kryminalnych” z programu Partnerstwo dla Książki, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.