Tydzień zakazanych książek

W dniach 20.09 – 26.09.2020 r. organizowana jest kampania społeczna, wywodząca się z USA pn. „Tydzień Książek Zakazanych”. Biblioteka w Mroczeniu również przyłączyła się do tej akcji, podczas której  można  oglądać książki, które były niegdyś zakazane, a w obecnych czasach są dozwolone i posiadamy je w naszych zbiorach. Podczas wystawy można też poznać historię Tygodnia Książek Zakazanych oraz powody zakazu niektórych książek.
Chcemy, aby Tydzień Książek Zakazanych był okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury. Zachęcił do czytania także tych książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej czy religijnej.