Wakacyjne warsztaty kamishibai

W dniach 5-6 lipca w Filii bibliotecznej w Słupi odbyły się warsztaty Kamishibai. Uczestnikami zajęć byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupi, którzy mieli okazję zapoznać się z historią oraz techniką teatru ilustracji i stworzyć własne prace plastyczne.
W pierwszej części dzieci uczestniczyły w seansie głośnego czytania bajki pt. „Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Mali artyści, poznając japońską sztukę opowiadania obrazków – ilustracji, za pomocą kolorowych mazaków, kredek i  kolorowych kart wykonywali ilustrację nowej opowieści pt. "Franek i zielony stworek". W ten sposób powstały nowe karty, dzięki którym opowiadanie zyskało zupełnie nową, oryginalną szatę graficzną. W drugiej części spotkania, dzieci miały możliwość zaprezentownia swoich dzieł metodą kamishibai. Mogli być zarówno, ilustratorami, reżyserami oraz aktorami przedstawienia.
Zajęcia pozwoliły na promowanie czytelnictwa, wyzwoliły w dzieciach chęć współpracy, pomogły rozwinąć aktywność twórczą i wyobraźnię.
Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie wykonywali zadania, dzięki zaangażowaniu powstał wspaniały teatrzyk, który został zaprezentowany z radością. Dziękujemy Szkole Podstawowej w Słupi za współpracę, a dzieciom za miłą atmosferę oraz aktywny udział w spotkaniu.