Rynek 21, 63-604 Baranów
tel.: 62 741 00 60

SOWA Mobi
Legimi
fb
katalog
  • A    
  • A+   
  • A++   
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

Warsztaty pn. "Afryka Kazika i inne opowieści"

W dniu 27.05.2019 roku Biblioteka w Mroczeniu gościła Łukasza Wierzbickiego, słynnego podróżnika, autora książek dla dzieci i młodzieży. Przeprowadził on niezwykle ciekawe warsztaty pn. „Afryka Kazika i inne opowieści”, w których uczestniczyli uczniowie ze Szkół podstawowych z Donaborowa oraz Grębanina. Autor ciekawie i z humorem opowiadał młodym czytelnikom wiele interesujących historii o polskich podróżnikach, o których pisze na kartach swoich książek. Wszystkie publikacje Łukasza Wierzbickiego opisują prawdziwe historie, które usłyszał od swojego dziadka, sąsiadki oraz przyjaciela. W książce „Afryka Kazika” przedstawił historię Kazimierza Nowaka, który w latach 30 XX w przemierzył Afrykę rowerem. Opowieść o przygodach niezwykłego podróżnika ubarwił mnóstwem anegdot, humorem, talentem aktorskim oraz prezentacją multimedialną, w którą były wplecione odgłosy zwierząt oraz fragmenty filmów. Największy zachwyt dzieci wzbudziła historia niedźwiadka Wojtka, przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch jak również brał udział w bitwie pod Monte Cassino. W drugiej części spotkania pisarz zaprezentował swoją najnowsza powieść: „Ocean to pikuś”. Opowiada w niej historię Aleksandra Doby, 70-latka, który jako pierwszy przepłynął kajakiem ocean. I to aż trzykrotnie!

W czasie warsztatów uczestnicy odegrali także scenę z książki „Ocean to pikuś”, przedstawiającą walkę Aleksandra Doby z rekinem. Mieli również okazję rozpoznawać ślady zwierząt. Podczas spotkania podróżnik zachęcał wszystkich do poszukiwania przygód oraz poznawania historii poprzez czytanie książek podróżniczych i odkrywania nawet bliskich okolic, gdyż dopiero wychodząc naprzeciw swoim marzeniom, możemy odkryć ciekawe rzeczy. Na koniec spotkania dzieci ustawiły się w długiej kolejce i cierpliwie czekały, aby zdobyć autograf pisarza. Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu: „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK