Warsztaty rękodzielnicze pn. "Wielkanocne wianki"

W dniu 25 marca w Bibliotece w Mroczeniu oraz w Bibliotece w Słupi odbyły się warsztaty rękodzielnicze pn. „Wielkanocne wianki”. W warsztaty uczestniczyli uczniowie z klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej oraz uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Słupi. Podczas zajęć uczestnicy własnoręcznie przygotowywali stroiki na wielkanocny stół. Każdy miał możliwość samodzielnego wykonania wielkanocnego wianka. Dzieci z wielkim zapałem i według własnej inwencji zdobiły wianki mchem, piórkami, jajeczkami, sztucznymi kwiatkami i innymi ozdobami. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, słuchając uważnie wskazówek prowadzącej zajęcia pani animator - Weroniki Graczyk.
Zajęcia choć bardzo pracowite przebiegły w miłej atmosferze i świątecznym klimacie. Zbliżające się Święta Wielkanocne to doskonała okazja do zapoznania dzieci z tradycjami oraz naturalnymi materiałami, które można wykorzystać do wykonania dekoracji świątecznych. Edukacja poprzez rękodzieło pobudzała u dzieci zmysły, sprzyjała zręczności i pomysłowości. Wykonane dekoracje można oglądać na wystawie w Bibliotece w Mroczeniu.