Wieczór promujący scenariusz sztuki pt. "Rodzina na kredyt"

W dniu 15 lutego w  Bibliotece w Mroczeniu odbył się wieczór promujący scenariusz sztuki pt.  „Rodzina na kredyt”.  Autorkami scenariusza są Dominika Gruszka i Julia Winiecka, dwie uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu. Sztuka opowiada o perypetiach i rozterkach głównego bohatera, który jest dzieckiem adoptowanym. Już 2 kwietnia br. odbędzie się  premiera sztuki , którą będzie  można obejrzeć  na szkolnych „deskach teatralnych”.

Na spotkanie przybyli  zaproszeni goście, a wśród nich: Poseł Bożena Henczyca, Ilona Skiba - Sekretarz Gminy Baranów, Marian Kremer – Przewodniczący Rady  Gminy Baranów, Ewelina Pieles – Dyrektor Biura Poselskiego,  Andrzej Tyra – dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu, Barbara Lipińska – przewodnicząca KGW  w Mroczeniu,  nauczyciele gimnazjum, lokalni twórcy, media oraz sympatycy sztuki. Po powitaniu autorek i wszystkich przybyłych na  spotkanie, autorki przybliżyły zaproszonym gościom  przebieg  i  poszczególne etapy powstawania publikacji. Mówiły też o sobie, o swoich pasjach, planach i marzeniach.  Obie oddały się teatrowi jaki działa w Gimnazjum „Echo pałacu”. Okładkę do scenariusza zaprojektowała Julita Gruszka, a korektą zajęły się nauczycielki Elżbieta Ilska i Joanna Gruszka. Mecenasem wydania publikacji była firma BENIX. Talentu gratulowała uczennicom uczestnicząca w spotkaniu poseł Bożena Henczyca. Kolejne gratulacje złożyła dyrektor  biblioteki Edyta Lesiak, Andrzej Tyra dyrektor gimnazjum i obecni goście. I chociaż bukiety kwiatów, gratulacje, ciepłe słowa i oklaski zwieńczyły spotkanie, to długa kolejka po autografy nie zakończyła uroczystego wieczoru w  bibliotece.