Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze

Filie biblioteczne w Mroczeniu i Słupi zorganizowały dla najmłodszych czytelników "Wielkanocne warsztaty rękodzielnicze". Dzieci z wielkim zapałem i według własnej inwencji własnoręcznie wykonały piękne ozdoby na świąteczne stoły. Dużą popularnością cieszyły się przede wszystkim wielkanocne babeczki. Każdy samodzielnie dobierał przygotowane składniki i tworzył własną, niepowtarzalną kompozycję mydła w formie świątecznej babeczki. Do wyboru były piękne zapachy, kolory oraz suszone kwiaty, muszelki i cekiny. Wśród wykonanych dekoracji znalazły się również zajączki wykonane ze skarpetek, a także papierowe koszyczki, pisanki, owieczki i króliczki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością ozdabiając swoje prace. Każdy uczestnik z wielką starannością stworzył ozdoby świąteczne, co można dostrzec w rezultatach wykonania prac. Zajęcia choć bardzo pracowite, przebiegły w miłej atmosferze i świątecznym klimacie. Dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że radość, która towarzyszyła w tym dniu, będzie zawsze pojawiać się przy okazji odwiedzin naszych bibliotek.