• czcionka:    
  • A    
  • A+   
  • A++   
  • kontrast:    
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie
fb bip

Wiesław Drabik spotkał się z czytelnikami

W dniu 20 września w Bibliotece  Mroczeniu odbyło się spotkanie z  jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci - Wiesławem Drabikiem.  Autor jest znanym i lubianym  twórcą książeczek dla młodych czytelników.

W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej, Słupi oraz Grębanina wraz z opiekunami. Pisarz bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi i  opowiadał o swoich książeczkach, które do tej pory się ukazały, czytał fragmenty, pokazywał jak przygotowuje się książki do druku. Zabawne fragmenty bajek czytane przez autora, wzbudzały wiele śmiechu i radości wśród dzieci. Uczestniczy doskonale znali teksty bajek, cytowali je wraz z autorem. Spotkanie bogate było w mnóstwo atrakcji. Uczestnicy brali udział w rymowankach, zagadkach i konkursach. Za odgadywanie zagadek najlepsi byli nagradzani naklejkami. Najbardziej aktywni  otrzymali nagrody specjalne – wybraną przez siebie bajkę ze specjalna dedykacją autora. Bajkopisarz zachęcał również dzieci do odwiedzin bibliotek w Baranowie, Mroczeniu i Słupi, gdzie znajdują się już jego książki. Wiesław Drabik mieszka w Krakowie, a jego książki ukazują się od 1995 r. w wydawnictwach: „Skrzat”, „Debit”, „Wilga”. Najbardziej znane z nich to: „Kocie łakocie”, „Bajka o Smoku Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Łakomczucha”, „Awantura na podwórku”, „Uciekł niedźwiedź”. Powodzeniem cieszy się również seria „Zostań Mistrzem”, opisująca naszych najlepszych sportowców ukrytych pod postaciami zwierząt. Na koniec uczniowie w długiej kolejce cierpliwie czekali na autograf pisarza. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Z pewnością można stwierdzić, że po dzisiejszej wizycie grono czytelników książek Wiesława Drabika znacznie się powiększy. Zapraszamy po ciekawe i kolorowe książeczki dla dzieci.

wszystkie artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK