XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W bibliotece w Mroczeniu odbył się spektakl teatralny z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

6 maja Biblioteka Publiczna w Mroczeniu gościła aktorów krakowskiego Teatru Maska, którzy zaprezentowali baśniową opowieść o tym, jak wiele pożytku płynie z czytania książek. Spektakl pt. "Skradzione mądrości" obejrzały dzieci z Żłobka Gminnego i Publicznego Przedszkola Samorządowego "Barankowo".

Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili przygody Skrzata, który tak uwielbia czytać, że niemal nie zauważał prawdziwego świata. Kiedy Sowa skradła cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym "symbolem mądrości”, Skrzat postanowił go odzyskać. Wyruszył na prawdziwą przygodę. Spektakl opowiadał o tym, jak niezwykły wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Bohaterowie ukazali, jak ważną rolę pełnią biblioteki, w których znajduje się dużo wspaniałych książek, które można wypożyczyć zupełnie za darmo. Mali widzowie bawili się świetnie, żywiołowo i spontanicznie uczestnicząc w przedstawieniu. Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością wielu baśni, a obejrzana sztuka uświadomiła im, że każda przeczytana książka jest prawdziwą i niezapomnianą przygodą. Widowisko przekazuje najmłodszym ważną naukę - że warto jest umieć czytać i robić użytek z tej umiejętności korzystając z biblioteki.

Podczas wizyty przedszkolaki miały również okazję zwiedzić placówkę i z zaciekawieniem oglądały regały pełne książek. W podziękowaniu za spotkanie, dzieci wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę o książkach oraz wręczyły kwiaty. Na zakończenie otrzymały zakładki do książek i kolorowe baloniki.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszych bibliotek, gdzie każdy czytelnik mały i duży znajdzie coś dla siebie.