XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Biblioteka w Mroczeniu po raz kolejny włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. XV OTCD obchodzono w tym roku pod hasłem "Czytanie uskrzydla".

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Mroczeniu. Inauguracja akcji nastąpiła podczas Nocy Bibliotek 3 czerwca, głośnym odczytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima. W roli lektorów wystąpili: Bogumiła Lewnadowska-Siwek - wójt gminy Baranów, Barbara Niedźwiedzka - autorka książek dla dzieci i młodzieży oraz Andrzej Stodolski - sołtys Mroczenia. Dzieci miały również okazje wysłuchać wierszy znanych i mniej znanych polskich pisarzy. Były też opowiadania i bajki oraz dużo śmiechu i radości. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem i rozbawieniem wysłuchały czytanych utworów.

Na zakończenie wszystkich zgromadzonych gości zaproszono na słodki poczęstunek. Czas spędzony w bibliotece minął bardzo szybko i przedszkolaki wraz z otrzymanymi gadżetami związanymi z akcją głośnego czytania oraz kolorowymi balonikami wróciły do przedszkola.